Producenci
Porady, a także przegląd sprzętu do wycinki drzew i gałęzi. Dla amatora oraz profesjonalisty!
Porady, a także przegląd sprzętu do wycinki drzew i gałęzi. Dla amatora oraz profesjonalisty!

Wycinka drzew nie jest wcale łatwym zadaniem. Osadzone głęboko w ziemi korzenie mogą stawiać opór, dodatkowo niektóre z gatunków rosną aż do kilku metrów wysokości. W takich przypadkach niezbędne może być zastosowanie specjalistycznego sprzętu, aby prace przebiegły sprawnie, a także bezpiecznie. Ważna jest też fachowa wiedza m.in. na temat sposobów cięcia i technik usuwania drzew. Kluczowym aspektem powinno być również zapoznanie się z przepisami dotyczącymi regulacji ochrony środowiska – nie każde drzewo bowiem można tak łatwo usunąć. Z tego wpisu dowiesz się, jak podejść do tematu likwidacji drzew w przydomowym ogrodzie bądź w większej przestrzeni, a także jakie środki ostrożności należy podjąć, aby zapewnić sobie bezpieczeństwo.

czytaj całość »
Koszenie trawnika – jakie urządzenia sprawdzą się podczas jego pielęgnacji?
Koszenie trawnika – jakie urządzenia sprawdzą się podczas jego pielęgnacji?

O trawnik trzeba zadbać wszędzie, tyczy się to prywatnych ogródków, terenów publicznych, jak też boisk. Koszenie jest nie tylko rutynowym zadaniem, jakie warto regularnie przeprowadzać, ale również kluczowym elementem, by utrzymać murawę w dobrym stanie. Czynność ta wydaje się prosta, jednak bez odpowiednich narzędzi nie będzie możliwa do przeprowadzenia. W dzisiejszym blogu przyjrzymy się więc różnym urządzeniom dostępnym na rynku oraz ich zaletom, aby pomóc Ci podjąć właściwą decyzję podczas planowania zakupów. Wiele z tych sprzętów może mieć istotny wpływ na efektywność pracy w ogrodzie lub innych miejscach, gdzie można zobaczyć piękną, bujną trawę. A chyba o takiej każdy marzy, prawda?

czytaj całość »
Wiosenne porządki w ogrodzie – porady i przydatne narzędzia podczas pracy
Wiosenne porządki w ogrodzie – porady i przydatne narzędzia podczas pracy

Wiosna idzie do nas wielkimi krokami, a z nią czas na to, aby zrobić porządki w ogrodzie. Marzec to idealny miesiąc na rozpoczęcie różnego rodzaju prac po zimowej przerwie. Trzeba zadbać o trawnik, przeprowadzić drobne naprawy, przyciąć drzewa i krzewy, jak również przygotować grządki pod sezonowe kwiaty oraz warzywa. Wczesna organizacja pozwoli skupić się na najważniejszych zadaniach i wykorzystać czas efektywnie. Najlepiej pracować systematycznie, w zorganizowany sposób, co przełoży się na lepsze rezultaty. Zostawianie wszystkiego na ostatnią chwilę może być nieco stresujące… Dlatego już dziś podpowiemy Wam od czego najlepiej zacząć, a także, jakie narzędzia przygotować bądź zakupić przed wielkim sprzątaniem ogrodu po zimie!

czytaj całość »
Przygotowanie do sezonu zimowego – polecane modele odśnieżarek
Przygotowanie do sezonu zimowego – polecane modele odśnieżarek

Zima zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nią nadchodzi czas, aby przemyśleć strategię radzenia sobie z nadmiarem zalegającego śniegu. Podwórka i podjazdy domów jednorodzinnych, drogi miejskie, parkingi oraz place w przestrzeni publicznej muszą być przecież przejezdne, a do tego powinny być bezpieczne dla wszystkich mieszkańców. W regionach, gdzie zima przynosi regularne, obfite opady śniegu, odśnieżarki stają się więc niezbędnym sprzętem. W dzisiejszym blogu przyjrzymy się temu, jakie typy urządzenia sprawdzą się w tym przypadku najlepiej. Przedstawimy modele, które sprostają każdej ilości nagromadzonego śniegu. Zainteresowani? W takim razie zapraszamy do dalszej lektury!

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl